Тиждень української писемності та мови

Автор Hope-School 1 місяць тому
    Головна  /  Новини  /  Тиждень української писемності та мови

5-9 листопада 2018 року в нашій школі було проведено заходи, присвячені Дню української писемності та мови. У заходах брали участь усі вчителі та учні, що дозволило створити атмосферу любові й поваги до рідного слова. Почався тиждень тематичною лінійкою, під час якої учениця 6 класу Шилова Соломія  декламувала вірш Дмитра Павличка про українську мову. Також вчитель української мови Цуркан Ю.О. нагороджувала учнів дипломами за участь та призові місця в міжнародній онлайн-олімпіаді з української мови від проекту «Всеосвіта», яка відбулася 26 жовтня. Варто відзначити активність учнів середньої школи, серед яких участь в онлайн-олімпіаді взяли 40 конкурсантів, а призові місця вибороли 14: 2 (І місце), 6 (ІІ місце), 6 (ІІІ місце).

Після тематичної лінійки вчителем української мови Цуркан Ю.О. було проведено конкурс творчих робіт на тему «Без мови немає держави», у якому учні середньої школи змогли висловити свої міркування щодо актуальної проблеми українського суспільства, а також проведено розважальний інтерактив «Склади пазл», що зміг згуртувати учнів навколо спільного завдання і дав відповіді з теми української писемності у розважальній формі. У вівторок у 5 класі вчитель української та зарубіжної літератури Макогончук В.О. провела відкритий урок-інсценізацію «Шляхами народної казки», під час якого діти змогли ознайомитись з основними правилами драматизації художніх творів та зрозуміти значення впливу народної творчості на творчість писемну. Водночас діти вчились креативно підходити до художнього тексту та намагатись «матеріалізувати» його у сценічному вигляді.

Класоводами 1-4 класів було проведено вікторину «Перлинки рідної мови», де учні молодшої школи змогли проявити свої знання з української мови і позмагатись впродовж командної роботи у своєму класі. У четвер 8 листопада класоводи молодшої школи провели зі своїми учнями конкурс творчих робіт під назвою «Цікава абетка», завдяки якому діти вчились творчо осмислювати літери українського алфавіту й актуалізували свої знання.

У середу вчитель української мови Цуркан Ю.О. відправила учнів 6-7 класів у мандрівну гру на знання української мови – «Юні філологи», впродовж якої дві команди: «Грамотії» (7 клас) й «Мовні каскадери» (6 клас) змагалися за звання кращих любителів слова: складали вірші, пригадували орфографічні правила, алфавіт, «будували» слова і т.п. Журі уроку-гри (Вагаєва І.Ю., Братецька І.А, Савчук О.В. та Макогончук В.О.) відзначили активну роботу команд на цьому уроці й роботу вчителя, зокрема й з публікою (учні-вболівальники відгадували мовні загадки про значущі частини слова та розділові знаки, таким чином, приносячи бали команді, яку підтримували).

8 листопада вчителями української мови та літератури Цуркан Ю.О. й Макогончук В.О. було проведено уроки-диспути між учнями 8-9 класів, де підлітки могли осмислити й відповісти на такі дискусійні питання як: «5 міфів про українську мову, з якими варто розпрощатися» та «Чи потрібна нам україномовна музика?». Диспути пройшли у жвавій формі, адже учні намагались довести правильність своїх тверджень, не забуваючи про правила диспуту, де
    важливо вміти поважати свого опонента.

У п’ятницю – 9 листопада класоводи 1-4 класів провели «Турнір каліграфії» серед учнів молодшої школи, на якому маленькі філологи проявили свої здібності у написанні літер. За результатами турніру було обрано Королеву та Короля каліграфії, що, безперечно, заохотило всіх учнів старатись у такій нелегкій для учнів
    молодшої школи справі. Церемонією нагородження учнів молодшої школи було завершено тиждень, присвячений Дню писемності та української мови.

Головна мета тематичного тижня – заохочення учнів вчити рідну мову, цікавитись її історією й розвивати навики, пов’язані з нею, – на нашу думку, змогла втілитись завдяки не лише зусиллям вчителів-філологів, а й класоводів молодшої школи, класних керівників середньої школи та вчителів-предметників, спільними зусиллями яких було проведено запланований тематичний тиждень.